Kaszki dla niemowląt

Kaszki Holle produkowane są ze starannie wyselekcjonowanych zbóż DemeterOd kiedy powinno rozszerzać się dietę dziecka? Który moment jest najbardziej właściwym, kiedy można oprócz mleka mamy podawać inne pokarmy? Właściwie to nie ma jednoznacznej odpowiedzi na takie pytanie, bowiem są różne “szkoły” i różne teorie, które są w stanie wypowiedzieć się na ten temat. Dla jednych jest to 6 miesiąc. Inne mamy uparcie twierdzą, że końcówka trzeciego miesiąca i początek 4 to już ten moment. Prawda jest taka, że każda mama i tata będą robić po swojemu. Warto jednak z uwagą dobierać dziecku produkty służące do rozszerzania codziennej diety niemowlaka.

Cenne wartości odżywcze

Muszą to być takie produkty, które zawierają w sobie cenne składniki odżywcze, w tym przede wszystkim witaminy i minerały. Nie zapominajmy, że żywienie dziecka ma bardzo ważny wpływ, jeżeli chodzi o jego rozwój umysłowy, odpornościowy, zdrowotny. W mlekach modyfikowanych i w wielu innych pokarmach dedykowanych dla niemowlaków znaleźć można takie składniki, które korzystnie będą wpływać na funkcjonowanie organizmów niemowlaka obecnie i w czasie późniejszym. Do takich zdrowych, bezpiecznych polecanych produktów zalicza się kaszka Holle. Pochodzi ona od firmy, która ma swoją siedzibę w Europie, niedaleko naszego kraju i jest jednym z najważniejszych producentów, którzy zajmują się produkcją żywienia dla dzieci. Wystarczy powiedzieć, że firma Holle została założona w 1933 roku i od tej pory stale pracuje nad ulepszeniem swoich produktów nie zawierających środków chemicznych oraz konserwantów. Do tego ich produkty (bowiem nie opierają się oni na samych kaszkach) spełniają standardy technologiczne, wymogi i certyfikaty (ISO).

Kaszki w formie posiłku

Kaszki Holle produkowane są ze starannie wyselekcjonowanych zbóż Demeter. Producent pozyskuje je od zaufanych rolników z którymi ma przyjemność współpracować już od wielu lat. Kaszki są tak przygotowane, że ich przyrządzenie w formie posiłku dla niemowlaka nie zajmuje dużo czasu. Wszystkie odpowiednie informacje odnośnie przyrządzenia takiego posiłku można znaleźć na opakowaniu. Co jest ważne to fakt, że kaszka, której bazą są pełne ziarna zbóż jest lekko strawna. Nie musimy się obawiać, że brzuszki naszych maluszków będą męczyły się z niestrawionymi składnikami pokarmowymi. Należy jednak pamiętać o tym, że kaszki różnego rodzaju należy dobierać pod względem wieku, który opisany jest zawsze na opakowaniu. Do tego ilość cennych składników zawartych w kaszce jest nieporównywalnie wysoka w stosunku do innych kaszek. Warto więc pamiętać o takich kaszkach, które mają na dodatek różny smak, jeżeli chcemy nakarmić dobrze swojego malucha.

Food obraz autorstwa Racool_studio - www.freepik.com