Czym jest kaszka Holle?

Kaszka Holle to ekologiczny produkt spożywczy dla niemowląt

Kaszka Holle to ekologiczny produkt spożywczy dla niemowląt. Jej głównym składnikiem jest mąka jaglana,orkiszowa pszenna lub owsiana. Ziarna, będące zawartością kaszki, są lekkostrawne i nie powodują dolegliwości ze strony układu pokarmowego. Z tego powodu, kaszka może być podawana dzieciom już od 4 miesiąca życia. Dzięki temu, że do produkcji kaszki używa się pełnych ziaren, większość substancji odżywczych zostaje zachowanych. Kaszka Holle może być serwowana na ciepło lub na zimno. W swoim składzie nie zawiera cukru, niektóre rodzaje kaszek nie zawierają także glutenu, więc produkty te mogą być stosowane przez osoby dorosłe, będące na diecie wykluczającej te składniki. Często po kaszkę Holle sięgają także osoby, które decydują się na lekkostrawną dietę. Dzięki temu, że kaszka jest produktem łatwostrawnym, nadaje się jako przekąska dla osób z problemami gastrycznymi. Kaszkę można przygotować na wiele sposobów, dzięki czemu dieta dziecka jest zbilansowana. Kaszki występują zarówno w wersji naturalnej, jak i z dodatkowymi produktami, na przykład dynią lub bananami. Dodatki w postaci owoców sprawdzą się w przypadku osób, które chcą nadać posiłkowi bardziej wyrazisty smak.

Kaszka Holle – sposób przygotowania

Na opakowaniu znajduje się instrukcja, dzięki której wiadomo, jak krok po kroku przygotować kaszkę. Pierwszym krokiem przyrządzania kaszki Holle jest zagotowanie 200 mililitrów mleka i ostudzenie go. Do mleka należy wsypać około pięciu łyżek stołowych kaszki i mieszać składniki do momentu uzyskania jednolitej masy. Ważne jest, aby nie gotować mieszanki ani nie podgrzewać jej w mikrofalówce. Gdy mleko jest dobrze wymieszane z kaszką i nie ma żadnych grudek, można serwować posiłek. Kaszka jest odpowiednim, odżywczym posiłkiem zarówno bez dodatkowych składników, na przykład owoców, jak i z nimi. Sposób podania zależy od danej osoby oraz jej upodobań kulinarnych. Jako dodatek można podać owoce, orzechy lub jogurt. Dzięki takim połączeniom, kaszka będzie jeszcze bardziej smaczna. Kaszka Holle powinna być przechowywana w suchym i chłodnym miejscu oraz w oryginalnym opakowaniu.

Opinie o kaszce Holle


Kaszka Holle to produkt, który cieszy się dużą popularnością głównie wśród rodziców niemowląt. Dorośli jednak też sięgają po kaszkę, ponieważ dzięki połączeniu z owocami lub orzechami uzyskuje się wyrazisty smak, który zachęca wielu konsumentów. Poniżej znajdują się najczęściej powtarzające się opinie o kaszce Holle:

  • produkt ekologiczny, bez konserwantów
  • lekkostrawna
  • nie zawiera cukru
  • pożywna
  • prosta w przygotowaniu
  • nie powoduje alergii
  • dobry skład.

 

Food obraza autorstwa freepik - www.freepik.com